Kawiarnie to biznes prowadzony zarówno w małych, jak i dużych miastach. Branża jest dosyć konkurencyjna, więc warto zainteresować się pozycjonowaniem stron www, czyli najsubtelniejszą formą reklamy w Internecie. Nie można oczywiście zapominać o innych sposobach kierowania ruchu na stronę takich jak Google Ads albo wykorzystanie social media.

W świecie biznesu pierwsze wrażenie jest wszystkim, więc zadbaj o odpowiedni wystrój lokalu pasujący do jego wizerunku. Jeśli jesteś właścicielem kawiarni, lokalne pozycjonowanie jest kluczem do sprowadzenia klientów z najbliższej okolicy i utrzymania ich przy sobie.

Lokalne pozycjonowanie strony internetowej Twojej kawiarni pozwoli jej na osiągnięcie wysokich miejsc w rankingu wyszukiwarki Google. Kiedy potencjalni klienci w Twoim obszarze geograficznym szukają sklepów z kawą w Internecie, Ty chcesz, aby Twoja kawiarnia była jednym z pierwszych miejsc, które widzą. Można to osiągnąć poprzez lokalne SEO i stworzenie profilu Google Moja Firma.

W zeszłym roku Google dało właścicielom firm spożywczych kolejne narzędzie do aktywizacji klientów. Otrzymali oni możliwość umieszczenia w swoich wizytówkach firmowych lokalnych adresów URL, zachęcających konsumentów do podjęcia działań od razu. Potencjalny konsument może zarezerwować stolik, zamówić rzeczy lub zbadać menu, klikając na przycisk call to action. Zostaną oni przeniesieni na konkretną podstronę restauracji, gdzie po kliknięciu wykonają określoną czynność.

stylowa-kawiarnia

Podstawy pozycjonowania strony www kawiarni.

Aby strona internetowa Twojej kawiarni była bardziej widoczna dla potencjalnych klientów, zacznij od podstaw SEO. Obejmuje to optymalizację witryny pod kątem właściwych słów kluczowych, tworzenie unikalnych i wysokiej jakości treści oraz budowanie backlinków.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zoptymalizować stronę internetową swojej kawiarni pod kątem lokalnego SEO, skontaktuj się z nami już dziś.

Możesz też kontynuować czytanie tego wpisu, aby uzyskać więcej wskazówek na temat tego, jak poprawić obecność Twojej kawiarni w sieci.

Aby jeszcze bardziej poprawić ranking swojej kawiarni, rozważ link building. Jest to proces tworzenia linków z innych stron internetowych do Twojej. Poprzez posiadanie linków z wysokiej jakości stron internetowych, mówisz Google, że Twoja strona jest również wiarygodnym źródłem informacji.

Wreszcie, upewnij się, że Twoja strona ma unikalną i interesującą treść. To nie tylko sprawi, że klienci będą wracać po więcej, ale także przyciągnie nowych odwiedzających. Jeśli prowadzisz bloga, pisz o tematach związanych z kawą lub dostarczaj wskazówek, jak przygotować idealną filiżankę kawy.

PODZIEL SIĘ WPISEM:
Szukasz sprawdzonej agencji?
Zadzwoń:
Możesz też zostawić numer, oddzwonimy do Ciebie!