Założenie sklepu internetowego to dla wielu osób świetny pomysł na własny biznes. Bardzo często już na starcie jego realizacji zastanawiamy się, z jakiej platformy skorzystać i o jaką technologię oprzeć swój projekt. Niezwykle ciekawą alternatywą dla najpopularniejszych platform typu Woocommerce lub PrestaShop jest Quick.Cart producenta Opensolution.

To nietuzinkowe, a co najważniejsze korzystne rozwiązanie z wielu powodów. Niektóre zalety tej platformy mogą Cię zaskoczyć, a wszystkie plusy stwarzają z tego rozwiązania realnego konkurenta dla renomowanych platform. Jakie są  zatem plusy serwisów opartych o system Quick.Cart? Sprawdź poniżej!

Przyjazna instalacja i administracja

Pierwszym plusem, od którego powinniśmy rozpocząć wymienianie zalet Quick.Cart jest bardzo prosta instalacja i administracja. Aby stworzyć sklep internetowy w taki sposób, nie musimy wykorzystywać zaawansowanych rozwiązań IT. Cały proces polega głównie na obsłudze plików skryptu, czyli wgraniu ich na odpowiedni hosting. Zajmuje to jedynie chwilę, a w pewnych przypadkach, należy tylko nadać odpowiednie uprawnienia katalogom na serwerze. Przechowywanie danych w plikach płaskich jest niezaprzeczalną zaletą, która umożliwi wielu osobom proste założenie sklepu internetowego np. z agencją SEO. To szczególnie ważny plus dla małych firm i przedsiębiorstw. Skrypt można instalować na praktycznie wszystkich serwerach z uwagi na kompatybilność z ich standardowymi ustawieniami. Prosta architektura jest odpowiednia do komfortowego zarządzania sklepami z małymi i średnimi ilościami produktów, a styl zarządzania CMS oznacza, że będzie kompleksowym rozwiązaniem dla większości klientów. Tworzenie szaty graficznej sklepu internetowego polega głównie na zmianie stylów CSS, co również nie powinno sprawić problemu, a dawać wiele możliwości. Na duży plus zasługuje administrowanie sklepem internetowym. Zarządzanie treścią odbywa się poprzez prosty edytor WYSIWYG TinyMCE. Dzięki rozwiązaniu CMS możemy w intuicyjny sposób zarządzać takimi elementami jak:

  • menu
  • zdjęcia
  • dodawanie produktów
  • podstrony

pozycjonowanie serwisów open solutions

Pozycjonowanie

Ważną częścią każdego sklepu internetowego jest jego pozycjonowanie. To zaś jest w przypadku Quick.Cart mocną stroną platformy. Zarówno według specjalistów, klientów jak i możliwości technicznych e-sklep założony w taki sposób da się łatwo i skutecznie pozycjonować. Przede wszystkim zależy to od małej ilości kodu HTML, który ułatwi prace pozycjonerskie i pozycjonowanie witryny. Na łatwość pozycjonowania wpływa również możliwości nadawania tytułów i opisów meta, a także definiowanie adresu URL poszczególnych podstron. Wszystko to, w połączeniu ze standardowymi elementami pozycjonowania, wpływa na dobrą widoczność w SERP oraz możliwość stosunkowo prostego dostania się na wysokie pozycje, zdobycie zaufania i pozyskiwanie nowych klientów sklepu internetowego.

Przeczytaj także: Gotowy sklep internetowy. Ile kosztuje założenie własnego sklepu online?

Szybkość działania

Jednym z największych plusów platformy Quick.Cart jest szybkość działania. Obecnie Google kładzie coraz większy nacisk na ten element np. czyniąc z Core Web Vitals oficjalny czynnik rankingowy. Na bardzo dobrą witalność sklepu internetowego w takiej konfiguracji wpływa wiele czynników. Z pewnością jest to fakt, iż e-sklep nie potrzebuje łączyć się z zewnętrzną bazą danych np. SQL. Platforma spełnia wiele różnorodnych standardów takich jak HTML 5, CSS, WAI.. Jest to spory plus, gdyż niewiele konkurencyjnych rozwiązań może pochwalić się aż takim zakresem spełnianych standardów. Sam skrypt HTML, dzięki temu, iż nie jest rozbudowany i jest maksymalnie prosty, jest po pobraniu wielkości ok. 2 MB. Dodając jedynie 0,6 MB rozmiaru edytora, sklep na takiej platformie już z założenia jest niezwykle szybki.

Quick.Cart rozwiązał też w skuteczny sposób kwestię slajdów, które w wielu przypadkach są piętą achillesową witryn i głównym sprawcą wszelkich problemów. Platforma posiada autorski skrypt oparty o bibliotekę jQuery. Takie rozwiązanie pozwala dopasować parametry techniczne do danej platformy i upraszcza otwieranie dużych zdjęć na nowej warstwie oraz podstawowe funkcje przewijania zdjęć. Wszystkie parametry zapewniają jedne z najszybszych wyników wczytywania się stron w porównaniu z innymi systemami.

Ciekawostka: Według statystyk Quick.Cart, platforma jest o kilkanaście razy szybsza i umożliwia większą liczbę wywołań witryny na minutę w porównaniu z wiodącymi platformami umożliwiającymi zakładanie sklepów internetowych, co tym samym gwarantuje dobrą wydajność serwisu przy dużym natężeniu ruchu. 

Wsparcie techniczne

Nieodłączną częścią każdego sklepu internetowego jest również wsparcie techniczne. Ono również stoi na wysokim poziomie jak wszystkie wyżej wymienione elementy. Choć platforma tego typu nie jest najpopularniejszą na rynku, posiada bardzo dobre wsparcie. Sam projekt tworzony jest przez Polaków, a dzięki temu będziemy mieli dostęp do całościowej bazy danych bez problemów językowych. Również samo podejście twórców platformy do oferowania wiedzy czy kontaktu jest bardzo przyjazne. Korzystając z Quick.Cart będziemy mieli też dostęp do społeczności polskiej, gdzie będziemy mogli swobodnie dyskutować czy wymieniać dane. Łatwo dostępne wsparcie techniczne jest wbrew pozorom bardzo pomocne. Jeśli natrafisz na pewien typowy problem dla danego rozwiązania, szybko znajdziesz odpowiedź na swoje wątpliwości. Można również skorzystać z wielu inspiracji i dokładnie poznać funkcjonowanie platformy.

Skorzystaj z naszej oferty

Założenie sklepu internetowego to bardzo wymagające zadanie. Jeśli zamierzasz założyć własny e-sklep, skontaktuje się z nami pod podanym numerem telefonu lub adresem e-mail. Jesteśmy profesjonalną agencją SEO posiadającą spore doświadczenie oraz specjalistów o szerokich kompetencjach. Z chęcią służymy radą oraz indywidualnie podchodzimy do realizacji każdego projektu. Stale monitorujemy trendy i możliwości pojawiające się na rynku, będąc na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami. W naszej ofercie posiadamy też szeroki zakres usług związanych z e-commerce i staramy się pomagać naszym klientom w kompleksowy sposób!

 

PODZIEL SIĘ WPISEM:
Szukasz sprawdzonej agencji?
Zadzwoń:
Możesz też zostawić numer, oddzwonimy do Ciebie!
Adriana Wrochna