Chcesz wypromować swoją firmę w Google Maps? Zastanawiasz się, ile kosztuje taka reklama i jak działa wizytówka Google? Ten poradnik jest dla Ciebie! Odpowiemy na te pytania i wyjaśnimy, jak efektywnie wykorzystać narzędzia Google do promocji Twojego biznesu.

Firma w mapach Google – fakty

Zrozumienie, jak działa mapa google reklama, jest kluczem do zwiększenia widoczności Twojego biznesu. Oto najważniejsze fakty:

 • Założenie Profilu Firmy w Google jest darmowe.

Oznacza to, że nie musisz płacić ani złotówki, aby Twoja firma pojawiła się na mapach Google. To jest pierwszy i podstawowy krok, który należy zrobić, aby skorzystać z potencjału reklamy w mapach.

 • Wizytówka Google to świetne narzędzie reklamowe.

Po założeniu Profilu Firmy, możesz stworzyć wizytówkę Google. Jest to wizualna reprezentacja Twojego biznesu, która pozwala na prezentację najważniejszych informacji o Twojej firmie, takich jak adres, godziny otwarcia, opinie klientów i zdjęcia.

 • Ponad połowa użytkowników szuka lokalnych biznesów najpierw w mapach Google.

Dlatego tak ważne jest, aby Twoja firma była tam obecna. Dzięki temu potencjalni klienci łatwo Cię znajdą, co zwiększy Twoją sprzedaż i rozpoznawalność marki.

 • Założenie wizytówki jest darmowe, ale jej pozycjonowanie, bądź konfiguracja przez zewnętrzną agencję jest płatna.

Oznacza to, że o ile założenie wizytówki nie wiąże się z kosztami, o tyle jej efektywne wykorzystanie wymaga pewnej inwestycji. Profesjonalne agencje SEO mogą pomóc w pozycjonowaniu wizytówki, aby była ona jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.

 • Reklama Google Maps w Google Ads też jest płatna.

Możliwość prowadzenia kampanii reklamowej bezpośrednio na mapach Google oferuje Google Ads. Koszt takiej reklamy zależy od wielu czynników, takich jak konkurencja w branży czy wybrane słowa kluczowe. To jest jedno z najskuteczniejszych narzędzi do promowania Twojego biznesu lokalnego.

Reklama w mapach – najważniejsze informacje

Temat Kluczowe Informacje
Wizytówka Google vs Reklama w Mapach Google Wizytówka Google jest darmowa i daje firmom możliwość prezentacji swojej oferty. Reklama w Mapach Google jest płatna, lecz umożliwia dotarcie do szerszej grupy odbiorców.
Konfiguracja i obsługa wizytówki Google vs reklama w Mapach Google Zarządzanie wizytówką jest prostsze niż tworzenie reklamy. Wizytówka umożliwia prezentację firmy i komunikację z klientami, podczas gdy reklama skupia się na dotarciu do nowych klientów.
Zasięg i cena reklamy w Mapach Google Zasięg wizytówki Google zależy od opinii klientów i relewancji informacji w niej zawartych, podczas gdy zasięg reklamy zależy od budżetu.
Pozycjonowanie wizytówki Google Pozycjonowanie obejmuje uzupełnienie podstawowych danych, przeprowadzenie badań kategorii, ustalenie lokalizacji firmy i obszaru działania, ustawienie atrybutów Google oraz stworzenie unikalnego i optymalnego opisu firmy.
Reklama w Mapach Google Reklama w Mapach Google jest skutecznym narzędziem do zdobywania lokalnych klientów. Użytkownikom wyświetla się ona pod paskiem wyszukiwania i na samej mapie. Firma płaci tylko za kliknięcia w reklamę.
Cena wizytówki Google Wizytówka Google jest darmowa, opłaty pobierają podmioty zewnętrzne, a nie Google. Wizytówka zrobiona samemu jest za darmo

Co daje reklama w Google za pomocą wizytówki?

Wizytówka Google, znana również jako Profil Firmy, to nie tylko twój punkt na mapie Google. Jest to potężne narzędzie, które zwiększa widoczność Twojego biznesu i przyciąga nowych klientów. To podstawowy element pozycjonowania lokalnego. 

Ale co dokładnie możesz z niej uzyskać? Oto kilka kluczowych korzyści:

 • Wizytówka Google umożliwia ekspozycję Twojego biznesu w Google Search i Google Maps, pomagając przekształcić przeglądających Mapy Google w Twoich nowych klientów.

To nie tylko kwestia obecności Twojej firmy na mapie. Głównym celem jest konwersja użytkowników przeglądających mapy na Twoich nowych klientów. Reklama w mapach podnosi świadomość Twojej marki i przyciąga potencjalnych klientów.

 • Masz możliwość personalizowania swojego profilu, dodając zdjęcia, promocje, wpisy i wiele więcej.

Profil Firmy pozwala Ci na pokazanie unikalnego charakteru Twojego biznesu. Możesz dodawać zdjęcia, które najlepiej reprezentują Twoją firmę, prezentować aktualne oferty i promocje, a także tworzyć wpisy, które informują o ważnych aktualizacjach czy nowościach.

 • Możesz dodawać kluczowe informacje, takie jak godziny otwarcia, zdjęcia, wpisy itp., aby kontrolować pierwsze wrażenie klientów.

Dzięki Profilowi Firmy masz pełną kontrolę nad tym, co klienci widzą na pierwszy rzut oka. Informacje takie jak godziny otwarcia, zdjęcia czy wpisy pomagają w budowaniu pozytywnego pierwszego wrażenia na Twoich potencjalnych klientów.

 • Wizytówka Google ułatwia komunikację z klientami, umożliwiając przekazywanie najnowszych informacji za pomocą wpisów, ofert, czatu itp.

Profil Firmy jest doskonałym narzędziem do bezpośredniej komunikacji z klientami. Możesz aktualizować wpisy, publikować oferty, a nawet korzystać z czatu, aby utrzymywać stały kontakt z klientami i informować ich o najnowszych wydarzeniach w Twojej firmie.

 • Możesz prezentować swoją ofertę, od menu po zakres usług, co ułatwia klientom bezpośrednie korzystanie z oferty.

Wykorzystując Profil Firmy, możesz prezentować swoją pełną ofertę. Bez względu na to, czy prowadzisz restaurację, salon fryzjerski czy warsztat samochodowy – możesz pokazać wszystko, co oferujesz, co ułatwia klientom skorzystanie z Twoich usług.

 • Wizytówka Google umożliwia prezentowanie pełnej gamy ofert.

Wizytówka Google daje Ci możliwość prezentowania swojego menu, usług czy produktów w atrakcyjny i przejrzysty sposób. Bez względu na branżę, w której działasz, możesz pokazać potencjalnym klientom wszystko, co masz do zaoferowania, ułatwiając im podjęcie decyzji o skorzystaniu z Twoich usług.

pozycjonowanie wizytówki Google efekty

Wizytówka Google vs reklama w mapach Google

Rozważając promocję swojego biznesu w Google, warto zrozumieć różnicę między dwoma kluczowymi narzędziami: Wizytówką Google a reklamą w mapach Google. Oba te narzędzia mają swoje unikalne cechy i mogą być wykorzystane do zwiększenia widoczności Twojego biznesu, ale różnią się w kilku kluczowych aspektach.

Wizytówka Google cena vs reklama

Główna różnica między Wizytówką Google a reklamą w mapach Google dotyczy kosztów.

Wizytówka Google jest całkowicie darmowa. Możesz założyć Profil Firmy, dodać wszystkie niezbędne informacje o swoim biznesie, w tym zdjęcia i godziny otwarcia, a także odpowiadać na opinie klientów – wszystko to bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Z drugiej strony, reklama w mapach Google jest płatna i jest częścią usług Google Ads. Koszt reklamy zależy od wielu czynników, takich jak konkurencja w Twojej branży, wybrane słowa kluczowe, lokalizacja oraz budżet, który jesteś gotów przeznaczyć na kampanię.

Reklama w mapach Google konfiguracja i wizytówka

Kolejnym aspektem, który różni Wizytówkę Google od reklamy w mapach Google, jest konfiguracja i obsługa.

Zarządzanie Wizytówką Google jest stosunkowo proste. Możesz łatwo dodać lub zaktualizować informacje, dodać zdjęcia, odpowiadać na opinie klientów i zarządzać innymi aspektami swojego Profilu Firmy.

Tworzenie i zarządzanie reklamami w mapach Google jest bardziej skomplikowane. Wymaga zrozumienia systemu Google Ads, doboru odpowiednich słów kluczowych, określenia budżetu, monitorowania wyników kampanii i optymalizacji kampanii w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Zasięg i cena reklamy w mapach Google

Zasięg Wizytówki Google zależy głównie od opinii użytkowników i jakości informacji zawartych w Twoim Profilu Firmy. Dobrze zarządzana Wizytówka Google, z aktualnymi informacjami, pozytywnymi opiniami i odpowiedziami na recenzje, ma potencjał na nieskończony rozwój. Dzięki temu nawet niewielkie firmy mają szansę na zdobycie dużej widoczności.

Z drugiej strony, zasięg i koszt reklamy w mapach Google zależy głównie od Twojego budżetu na kampanię reklamową. Reklamy pozwalają na natychmiastowy zasięg, bez względu na to, czy dopiero zaczynasz i nie masz jeszcze opinii. Dzięki temu możesz natychmiast rozpocząć sprzedaż swoich produktów lub usług.

reklama Google Ads wyniki

Jak efektywnie pozycjonować Wizytówkę Google?

Pozycjonowanie Wizytówki Google to kluczowy aspekt zarządzania swoją obecnością online, który może mieć znaczący wpływ na widoczność Twojej firmy w Mapach Google. Zanim jednak zaczniesz, warto zrozumieć, na czym polega ten proces. Oto niektóre z kroków, które musisz podjąć, aby skutecznie pozycjonować swoją Wizytówkę Google.

Jak uzupełnić niezbędne informacje

Każda firma chcąca skutecznie pozycjonować się w Google Maps musi najpierw upewnić się, że podstawowe informacje na jej Profilu Firmy są aktualne i kompletne. Dotyczy to danych takich jak nazwa firmy, adres, godziny otwarcia, numer telefonu oraz strona internetowa.

Jak przeprowadzić efektywną analizę kategorii

Kategorie to kluczowe elementy wizytówki Google, które pomagają określić, jak Twoja firma jest prezentowana w Mapach Google. Dokładne zrozumienie i wybór odpowiednich kategorii to podstawa skutecznego pozycjonowania w Google Maps.

Lokalizacja firmy i obszar działania – jak to zoptymalizować?

Lokalizacja Twojej firmy i obszar, na którym działa, są jednymi z najważniejszych czynników, które wpływają na to, jak jesteś prezentowany w Mapach Google. Musisz dokładnie określić te parametry, aby Twoja firma była widoczna dla odpowiednich użytkowników.

Czym są i jak funkcjonują atrybuty Google?

Atrybuty Google to dodatkowe informacje, które możesz dodać do swojego Profilu Firmy, aby pokazać unikalne cechy Twojego biznesu. Te mogą obejmować takie informacje jak: czy Twoja restauracja oferuje dostawę na zewnątrz, czy Twój sklep jest przyjazny dla zwierząt, czy Twoja firma oferuje usługi online i wiele innych.

Jak powinien wyglądać unikalny i skuteczny opis firmy?

Opis firmy na Twojej wizytówce Google to Twoja szansa na przedstawienie unikalnych cech i ofert Twojego biznesu. Skuteczny opis powinien być jasny, przekonujący i zawierać słowa kluczowe, które są istotne dla Twojej branży i dla klientów, których chcesz przyciągnąć.

reklama w mapach google cena

Jak działa reklama w mapach Google (Ads)?

Reklama w mapach Google realizowana za pomocą Google Ads, to kluczowe narzędzie, które może pomóc Ci skutecznie dotrzeć do lokalnych klientów, poszukujących produktów i usług w Internecie. Oto kilka kluczowych aspektów reklamy w mapach Google:

 • Skuteczność dla lokalnych klientów: W dobie cyfryzacji, kiedy ludzie szukają czegoś, zazwyczaj korzystają z wyszukiwarek internetowych. Około 50% użytkowników, którzy szukają lokalnych produktów lub usług, najpierw używają smartfona, a następnie odwiedzają sklep, który znaleźli online. Reklama w mapach Google zwiększa szansę na to, że klienci odwiedzą właśnie Twój sklep.
 • Personalizacja reklamy: Przykładowo, jeśli prowadzisz sklep z rowerami w centrum Warszawy, który oferuje również usługi naprawy, możesz wykorzystać reklamy w mapach Google do dotarcia do osób, które aktualnie potrzebują takich usług w Twojej okolicy.
 • Widoczność w Mapach Google: Po opłaceniu reklamy w Mapach Google, Twoja reklama będzie widoczna dla użytkowników w dwóch miejscach: pod paskiem wyszukiwania oraz bezpośrednio na mapie.
 • Informacje o firmie: Reklama w Mapach Google może zawierać nie tylko lokalizację Twojej firmy na mapie, ale także wskazówki dojazdu i numer kontaktowy. To zwiększa szanse, że potencjalni klienci odnajdą Twój sklep zarówno w sieci, jak i na ulicy.
 • Opłaty tylko za kliknięcia: W Google Ads płacisz tylko wtedy, gdy ktoś kliknie na Twoją reklamę, aby uzyskać więcej informacji o Twojej firmie.
 • Ustalanie zasięgu reklamy: Aby skorzystać z reklam w Mapach Google, musisz mieć konto w Google Ads, gdzie masz możliwość ustalania zasięgu swojej reklamy.
 • Wymóg posiadania aktualnej Wizytówki Google: Ważnym elementem procesu jest posiadanie aktualnej Wizytówki Google, która jest wykorzystywana do wyświetlania informacji o Twojej firmie w ramach reklam.

Wizytówka Google – Czyhające zagrożenia

Należy wyraźnie podkreślić, że Profil firmy w Google, powszechnie znana jako Wizytówka Google, jest całkowicie darmowym narzędziem. Oznacza to, że Google nie wymaga żadnych opłat za stworzenie i utrzymanie profilu Twojej firmy na Mapach Google. Jednakże, niebrak osób nieetycznych, które próbują wykorzystać niewiedzę właścicieli firm, fałszywie przedstawiając się jako przedstawiciele lub partnerzy Google.

Niestety, wśród najczęstszych metod oszustwa, które stosują, można wymienić:

 • Fałszywe faktury: Oszuści mogą prosić o zapłacenie fikcyjnej faktury, twierdząc, że jej nieuregulowanie będzie skutkować usunięciem profilu firmy z Map Google.
 • Opłaty za utrzymanie: Mogą również próbować wyłudzić pieniądze, żądając opłat za utrzymanie bezpłatnej Wizytówki Google.
 • Zawyżanie kosztów: Inna metoda polega na niesłusznym zawyżaniu kosztów za usługę tworzenia Wizytówki Google, próbując skłonić nieświadomych klientów do zapłacenia za coś, co w rzeczywistości jest darmowe.

Pamiętaj, że Wizytówka Google jest narzędziem bezpłatnym, a żadne opłaty związane z jej utrzymaniem nie są pobierane.

Pozycjonowanie wizytówki Google cena – nasza oferta

Co zawierają nasze pakiety?

Nasze pakiety obejmują szeroki zakres usług związanych z optymalizacją i zarządzaniem Twoją wizytówką Google. Przedstawiamy co jest zawarte w naszych pakietach:

 • Optymalizacja nazwy Twojej firmy
 • Wybór odpowiedniej kategorii dla Twojej firmy
 • Ustawienie właściwej lokalizacji oraz definiowanie obsługiwanego obszaru
 • Dodanie strony internetowej firmy
 • Ustawienie dodatkowych atrybutów
 • Szablon mailowy z linkiem bezpośrednio kierującym na opinię
 • Dostosowanie avataru (dopasowanie logo firmowego)
 • Ustawienie godzin otwarcia
 • Dodanie numeru telefonu
 • Stworzenie opisu firmy (do 750 znaków, bez URL i kodu HTML)
 • Wsparcie przy dodawaniu zdjęć
 • Ustawienie daty otwarcia firmy
 • Uzupełnianie sekcji usług (nowe kategorie wraz z opisami pod SEO)

Co daje pozycjonowanie firmy w Google Maps?

Pozycjonowanie wizytówki Google oraz profilu firmy w Google to kluczowe elementy strategii SEO dla każdej firmy. Dzięki nim, Twoja firma może zyskać lepszą widoczność w wynikach wyszukiwania Google, co przekłada się na większą ilość potencjalnych klientów.

1. Większa widoczność w wynikach wyszukiwania

Pozycjonowanie wizytówki Google pozwala na wyświetlanie Twojej firmy na mapach Google, co zwiększa jej widoczność. Dzięki temu, klienci mogą łatwo znaleźć Twoją firmę, nawet jeśli nie wpisali jej nazwy bezpośrednio w wyszukiwarce.

2. Większa ilość potencjalnych klientów

Pozycjonowanie profilu firmy w Google pozwala na wyświetlanie Twojej firmy w wynikach wyszukiwania Google, co zwiększa ilość potencjalnych klientów. Dzięki temu, klienci, którzy szukają usług lub produktów, które oferujesz, mogą łatwo znaleźć Twoją firmę.

3. Większa wiarygodność

Dobrze zoptymalizowany profil firmy w Google zwiększa wiarygodność Twojej firmy. Klienci często sprawdzają opinie i oceny innych klientów przed podjęciem decyzji o zakupie. Dlatego ważne jest, aby Twoja firma miała dobrą reputację w Google.

4. Lepsza pozycja strony firmowej w Google

Jak sugeruje nasze doświadczenie – wizytówka w Google to też lepsze pozycjonowanie Twojej strony firmowej w Google. To informacja dla algorytmu Google, że jesteś prawdziwym biznesem, a dobre opinie sprawiają, że Twoja strona częściej pojawi się wyżej w wynikach wyszukiwania.

Ponadto potwierdzają to liczne badania. Jednolitność prezentacji firmy w różnych źródłach – w tym w wizytówce – to jeden z najlepszych sposobów na optymalizację SEO Twojej strony. Link do niezależnych badań potwierdzających tezę.

Jak skutecznie pozycjonować firmę w Google Maps?

 1. Zoptymalizuj swoją wizytówkę Google – Upewnij się, że Twoja wizytówka Google jest kompletna i aktualna. Zawiera wszystkie niezbędne informacje, takie jak nazwa firmy, adres, numer telefonu, godziny otwarcia i opis firmy.
 2. Zbieraj opinie – Zachęcaj swoich klientów do pozostawiania opinii na Twojej wizytówce Google. Im więcej pozytywnych opinii, tym lepiej Twoja firma będzie widoczna w wynikach wyszukiwania.
 3. Dodaj zdjęcia – Zdjęcia są ważnym elementem profilu firmy. Dodaj zdjęcia swojej firmy, produktów lub usług, które oferujesz.
 4. Używaj odpowiednich słów kluczowych – Upewnij się, że używasz odpowiednich słów kluczowych w opisie swojej firmy. Słowa kluczowe powinny odzwierciedlać to, co oferujesz i co klienci mogą szukać.

Pamiętaj, że pozycjonowanie firmy w Google Maps to proces, który wymaga czasu i ciągłego monitorowania. Ale z pewnością warto zainwestować w tę strategię, aby zwiększyć widoczność i wiarygodność Twojej firmy.

Podsumowanie

Podsumowując, zarówno Wizytówka Google, jak i Reklama w Mapach Google, są kluczowymi narzędziami, które firmy mogą wykorzystać do zwiększenia swojej widoczności online. Wizytówka Google, będąca bezpłatnym narzędziem, umożliwia prezentację firmy, komunikację z klientami oraz wyraźne przedstawienie oferty.

Z drugiej strony, Reklama w Mapach Google, chociaż jest płatna, daje możliwość dotarcia do szerszej grupy odbiorców, w tym lokalnych klientów szukających określonych produktów lub usług. Oba te narzędzia mają swoje unikalne korzyści i mogą być skutecznie wykorzystane do wzrostu firmy w środowisku online.

Pozycjonowanie Wizytówki Google jest kluczowym procesem, który obejmuje szereg działań, takich jak uzupełnienie podstawowych danych, badanie kategorii, ustalanie lokalizacji firmy i obszaru działania, a także ustawianie atrybutów Google. Wszystkie te elementy są niezbędne do stworzenia silnej i efektywnej obecności online.

Wreszcie, warto zauważyć, że zarządzanie wizytówką jest zazwyczaj prostsze niż tworzenie reklam. Jednak oba te procesy są istotne dla efektywnej strategii marketingu online. Pamiętaj, że zasięg Wizytówki Google zależy od opinii klientów i relewancji zawartych w niej informacji, podczas gdy zasięg reklamy w Mapach Google zależy głównie od ustalonego budżetu.

Jeśli potrzebujesz specjalistów, u których wszystko jest czarno na białym, to jesteś w dobrym miejscu. Przygotujemy dla Ciebie wizytówką, bądź reklamę, działamy uczcciwie, przedstawiamy wyniki, nie opóźniamy realizacji. Zainteresowan(y/a)? Porozmawiajmy. Tutaj numer konsultanta: tel:+48791493287

FAQ – Google Maps i reklama w Google Ads

Ile kosztuje reklama w Google Maps?

Koszt reklamy w Google Maps zależy od wielu czynników, takich jak konkurencja, wybrane słowa kluczowe oraz budżet, jaki jesteś gotowy przeznaczyć na kampanię. Google Ads działa na zasadzie aukcji, dlatego nie ma jednolitej ceny za reklamę.

Jak zrobić reklamę w Google Maps?

Aby stworzyć reklamę w Google Maps, musisz mieć konto Google Ads i wizytówkę Google. W panelu Google Ads możesz skonfigurować swoją kampanię, wybierając odpowiednie słowa kluczowe, ustalając budżet oraz zasięg reklamy.

Jak wyłączyć reklamy w Google Maps?

Reklamy w Google Maps nie mogą być wyłączone przez użytkowników. Są one integralną częścią ekosystemu Google i służą do finansowania bezpłatnych usług oferowanych przez Google.

Jak zrobić reklamę w Google?

Aby stworzyć reklamę w Google, potrzebujesz konta Google Ads. Tam możesz skonfigurować swoją kampanię reklamową, dobierając słowa kluczowe, ustalając budżet, zasięg i wiele innych czynników.

Czy reklama w Google jest płatna?

Tak, reklama w Google jest płatna. Google oferuje różne rodzaje płatności, w tym płatność za kliknięcie (PPC) lub płatność za tysiąc wyświetleń (CPM).

Ile płaci się za reklamy?

Cena reklamy zależy od wielu czynników, takich jak konkurencja w danej branży, wybrane słowa kluczowe, budżet kampanii i wiele innych. Nie ma jednolitej stawki za reklamy w Google.

Ile płacimy za kliknięcie w reklamę?

Cena za kliknięcie, znana jako CPC (Cost Per Click), jest różna dla różnych branż i słów kluczowych. W Google Ads, płacisz tylko gdy ktoś kliknie na Twoją reklamę.

Czy dodanie firmy do Google Maps jest darmowe?

Tak, dodanie firmy do Google Maps przez utworzenie Wizytówki Google jest całkowicie darmowe.

Ile trwa weryfikacja firmy w Google?

Czas weryfikacji firmy w Google może wynosić od kilku dni do kilku tygodni, w zależności od metody weryfikacji.

Czy Mapy Google są za darmo?

Tak, Mapy Google są dostępne za darmo dla użytkowników. Google finansuje ten serwis, wyświetlając użytkownikom reklamy.

Źródła:

https://ads.google.com/intl/pl_pl/home/resources/reklama-w-mapach-google/

https://support.google.com/business/answer/7039811?hl=pl

https://www.google.com/intl/pl_pl/business/

 

 

PODZIEL SIĘ WPISEM:
Szukasz sprawdzonej agencji?
Zadzwoń:
Możesz też zostawić numer, oddzwonimy do Ciebie!
Wiktor Madej