Wizytówka w Google Maps to jedna z najpopularniejszych form reklamy w sieci. Każda firma chce być widoczna w lokalnych wynikach wyszukiwania jako pinezka, aby mogła być szybko i łatwo odnajdywana przez potencjalnych klientów szukających konkretnych usług. Choć samo założenie takiej wizytówki jest darmowe, na rynku istnieje wiele agencji marketingowych, które oferują wykonanie tego zadania za nas, a także pozycjonowania wizytówki w zamian za opłatę. Jaka jest zatem cena „darmowej” wizytówki w Google i na co warto zwrócić uwagę, aby nie dać się oszukać oraz jak efektywnie wydać środki na tego typu promocję? Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy poniżej.

Wizytówka firmy w Google Maps jest darmowa

Pierwszą kwestią, jaką należy podkreślić przy temacie tworzenia i pozycjonowania wizytówek na Google Maps jest to, że samo jej założenie nie wymaga od nas ponoszenia żadnych kosztów i jest w pełni darmowe. Google daje możliwość założenia takiej wizytówki za darmo na swoich mapach i nie pobiera z tego tytułu żadnych opłat. Możemy zrobić to samodzielnie, zakładając wizytówkę w Google Moja Firma, odpowiednio uzupełniając wszystkie formularze i rubryki, a także dodając na niej materiały czy regularnie ją aktualizując. Również samo utrzymanie wizytówki jest darmowe, a jej pozycjonowanie, czyli świadome zwiększanie pozycji wizytówki poprzez wykonywanie konkretnych czynności też możemy teoretycznie przeprowadzać samodzielnie.

Płacenie za usługi związane z założeniem wizytówki w Google

Bardzo często jednak gdy myślimy o założeniu wizytówki w Google Maps, chcąc być widocznymi w sieci, nie znamy się na tym procesie, gdyż nie jesteśmy specjalistami lub nie mamy czasu i umiejętności, aby samodzielnie wykonać taki proces. W takim przypadku śmiało można skorzystać z usług agencji marketingowej, która założy wizytówkę i zajmie się jej maksymalną konfiguracją. Usługi takie są już płatne, tak samo jak stworzenie i pozycjonowanie strony internetowej czy uruchomienie kampanii reklamowej w Google Ads.

Usługa stworzenia, optymalizacji i pozycjonowania wizytówki w Google Maps polega na wykonaniu wszystkich czynności przez specjalistów. W zamian za opłatę założą oni samą wizytówkę, zadbają o jej poprawne ustawienie, a także opcjonalnie jeśli zdecydujemy się na dłuższą współpracę, będą regularnie przeprowadzali działania pozycjonujące, które będą sprawiały, że wizytówka będzie podnosiła swoją pozycję w rankingu wyszukiwania na mapie. Do działań optymalizacyjnych, czyli związanych z założeniem i pozycjonowaniem wizytówki na Google Maps możemy zaliczyć:

  • utworzenie konta Google Moja Firma
  • weryfikacja wizytówki
  • uzupełnienie wizytówki wszystkimi danymi
  • optymalizacja wizytówki pod kątem SEO
  • tworzenie i publikowanie materiałów
  • aktualizacja danych i treści w wizytówce

Sama usługa najczęściej jest kompleksowa i jako właściciel wizytówki nie musisz znać się na tym procesie oraz wykonywać żadnych czynności. 

jak-wyglada-wizytowka-google-maps

Czy i kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty

Usługa stworzenia i konfiguracji wizytówki w Google Maps przez doświadczoną osobę jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Przede wszystkim dzieje się tak ze względu na to, iż naszą wizytówką będą zajmowali się specjaliści, którzy posiadają odpowiednie kompetencje i doświadczenie. Oznacza to, że wizytówka zostanie stworzona poprawnie, a więc będzie miała szansę być widoczna na wysokich pozycjach w rankingu wyszukiwania w mapach Google. Działania agencji są również dużo bardziej profesjonalne niż osób prywatnych nieznających dogłębnie tego sposobu promowania się w sieci. Cały proces pozwala również zaoszczędzić nam sporo czasu, który możemy przeznaczyć na rozwój naszej marki.

Przeczytaj więcej: Inwestycja w reklamę — w jaki sposób zwracają się wydatki na marketing?

Uważaj na oszustów

Ważną podpowiedzią jest również uważanie na nieuczciwe agencje i osoby, które często chcąc wzbogacić się na tym procederze, wprowadzają właścicieli firm w błąd. Zawsze należy pamiętać, iż wizytówka Google Moja Firma w Google Maps jest darmowa i nie wymaga płacenia np. za jej przedłużenie czy obecność. W przypadku kontaktu z potencjalnym pracownikiem Google — osobą, która się za niego podaje, należy poprosić o przesłanie wiadomości z maila w domenie Google.com lub Google.pl, a nie Gmail.com. Nie powinniśmy zatem obawiać się, że nasza wizytówka zniknie lub zostanie przejęta. Współpracując z agencjami, zawsze należy zażądać listy działań przed podpisaniem umowy tak, aby przed rozpoczęciem współpracy wiedzieć, jakie koszty poniesiemy, za jakie konkretne wykonane usługi. Warto więc wybierać renomowaną agencję posiadającą dobre opinie, co będzie gwarancją współpracy na wysokim poziomie.

W jaki sposób stworzymy lepszą wizytówkę?

Cena wizytówki Google wykonanej przez naszą firmę zawiera w sobie pracę kilku specjalistów:

  • Specjalisty SEO, który zajmie się pozycjonowanie w Google Maps
  • Copywritera, który przygotuje atrakcyjne treści do Twojej wizytówki Google Maps
  • Grafika, który zapewni, że wszystko będzie wyglądać atrakcyjnie

Oczywiście podczas tworzenia wizytówki będziemy się z Tobą kontaktować. Chcemy mieć pewność, że uznasz koszt wizytówki Google w naszym wykonaniu za adekwatny. Będziemy działać, aż nasza praca Cię nie usatysfakcjonuje.

Podstawą dobrej wizytówki jest zadbanie o to, żeby łatwo można ją było pozycjonować w mapach Google. Znamy czynniki, które są brane pod uwagę przy ustalaniu pozycji. Stosując się do nich, sprawiamy, że kiedy już zaczniesz zdobywać opinie w wizytówce, znaczne szybciej osiągniesz pierwsze miejsca.

Cena pozycjonowania wizytówki w Google zawiera w sobie przede wszystkim atrakcyjnego wypełnienia Twojej wizytówki treścią. Poprosimy Cię o zdjęcia obiektu, a jeśli prowadzisz lokal gastronomiczny, to także menu. Chcemy przedstawić Cię w jak najlepszym świetle. Dbamy także o jakość opisów. Stworzymy taki, który najlepiej opisze Twoją działalność i zachęci klienta do skorzystania z Twojej oferty.

Wykonamy też prawidłowo najtrudniejsze czynności związane z zakładaniem wizytówki Google. Mianowicie prawidłowo ustawimy obszar Twojego działania i wybierzemy kategorię, i podkategorię Twojej działalności. 

Korzystamy także z dodatkowych funkcji, które sprawiają, że cena pozycjonowania wizytówki Google jest jeszcze lepiej spożytkowana. Przygotujemy „kafelki” z Twoimi usługami i zachęcającymi grafikami. Rozwiniemy też zakładkę usługi/produkty. Oprócz pozytywnego wpływu na pozycjonowanie wizytówki Google to także skuteczne przedstawienie Twojej oferty potencjalnym klientom.

Udzielimy też porad, które pozwolą Ci jeszcze szybciej zdobyć pozytywne opinie, które pozwolą Twojej wizytówce zająć najwyższe miejsca. Kluczową kwestią jest przy tym to, że nie obiecamy Ci od razu dziesiątek pozytywnych opinii. Dlaczego? Bo nieuczciwe działania stosowane przez kiepskie firmy, polegające na zaspamowaniu wizytówki pozytywnymi opiniami mogą doprowadzić do odwrotnych skutków. Usunięcia opinii i znacznego spadku pozycji wizytówki.

Jak szybko spodziewać się efektów naszej pracy?

Wizytówki przygotowujemy stosunkowo szybko, zazwyczaj zamykamy się w jednym, max. kilku tygodniach. Wiele tutaj zależy od Ciebie i tego, jak szybko wyposażysz nas w zdjęcia, jeśli będziemy z nich korzystać, a także to, jak szybko uda nam się odnaleźć warianty opisów i grafik, które Cię w pełni zadowolą. Jeśli kontakt będzie przebiegać pomyślnie i sprawnie to owoc naszej pracy zobaczysz w szybkim tempie.

Wizytówka zaczyna przynosić wartość niemalże od razu po jej stworzeniu. Dobre opisy usług i atrakcyjne zdjęcia przyciągają klientów. Odpowiednio przygotowana wizytówka, nawet startując od zera, ma szanse przyciągać klienta bez opinii.

Ludzie kupują oczami, dlatego przygotowana przez nas grafika, czy odpowiednio sformatowane zdjęcia przyniosą pożądany efekt. Podobnie sprawa ma się z tekstami. Dobre hasła reklamowe i opisy odpowiadające potrzebom klienta przyniosą skutek.

Podobnie sprawa ma się z innymi treściami, które można zamieszczać w wizytówce. Mowa o godzinach otwarcia, informacjach dotyczących czynności działalności w święta, czy postach z aktualizacjami, na przykład o konkursach czy promocjach.

Będą przynosić efekty od razu. Udzielimy też porad dotyczących bezpośredniej obsługi wizytówki. Tego jak odpowiadać na opinie klientów i jak radzić sobie z trollami wystawiającymi dziesiątki negatywnych opinii.

Jeśli chodzi o poprawę już istniejącej wizytówki, to efektów można się spodziewać już po kilku tygodniach. Nasi klienci zazwyczaj odnotowują znaczny wzrost zainteresowania nawet bezpośrednio po zatwierdzeniu zmian. Jeśli chodzi o samą pozycję wizytówki na dane hasło, to tempo jest zmienne, jednak Google premiuje pełne wizytówki, które zapewniają niezbędne informacje użytkownikom ich map.

Skorzystaj z naszych usług

Przygotujemy dla Ciebie idealną wizytówkę Google My Business, a cena pozycjonowania w Google Maps bardzo szybko się zwróci, dzięki dziesiątkom nowych klientów. Z Ministerstwem Reklamy pozyskiwanie klientów nie musi być trudne.

Jeśli interesuje Cię taka forma promocji, skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci wszystkich niezbędnych informacji, a także zaproponujemy konkretne rozwiązania. Wszystkie działania prowadzimy na podstawie sprawdzone i skuteczne metody, a także na bieżąco monitorujemy najnowsze trendy digital marketingu. Do każdej współpracy podchodzimy w sposób indywidualny, dzięki czemu spełniamy wszystkie oczekiwania naszych klientów, a także działamy przejrzyście i uczciwie wyceniając nasze usługi.

PODZIEL SIĘ WPISEM:
Szukasz sprawdzonej agencji?
Zadzwoń - bezpłatna infolinia:
Możesz też zostawić numer, oddzwonimy do Ciebie!
Adriana Wrochna