Wszyscy jubilerzy szukają nowych sposobów na reklamę swoich produktów. Jednym z najbardziej skutecznych narzędzi marketingowych, które mamy do dyspozycji jest Google My Business. To potężne narzędzie pozwala nam na przedstawienie swojej firmy. Tworząc dobrze zoptymalizowaną wizytówkę GMB, możemy mieć pewność, że znajdziemy się w wynikach wyszukiwania Google, podczas szukania przez Twoich potencjalnych Klientów salonu jubilerskiego w Twojej okolicy. W tym wpisie na blogu przyjrzymy się, jak stworzyć wizytówkę GMB, która jest zoptymalizowana pod kątem lokalnych wyników wyszukiwania.

Google Moja Firma – wizytówka, która pozwoli Ci rozwinąć biznes

Stworzenie wpisu GMB jest proste i zajmuje tylko kilka minut. Pierwszym krokiem jest utworzenie konta biznesowego w Google My Business. Po utworzeniu konta będziesz mógł wypełnić informacje o swojej firmie, w tym jej nazwę, adres i numer telefonu. Będziesz mógł również dodać zdjęcia, filmy i inne treści do swojej wizytówki. Im więcej informacji dodasz o swojej firmie, tym większe masz szanse na pojawienie się w organicznych wynikach wyszukiwania Google podczas wyszukiwania przez użytkowników salonu jubilerskiego w Twojej okolicy.

Jednym z najważniejszych aspektów optymalizacji Twojej wizytówki GMB jest upewnienie się, że Twoje informacje NAP (nazwa, adres i numer telefonu) są dokładne i aktualne. Jest to ważne, ponieważ Google wykorzystuje te informacje do weryfikacji wpisu i określenia jego pozycji w lokalnych wynikach wyszukiwania. Jeśli informacje NAP są niedokładne, może to spowodować, że Twoja oferta zostanie zakopana w wynikach wyszukiwania lub nawet usunięta z listy całkowicie.

Wybierz kategorię, która jest silnie powiązana z prowadzoną przez Ciebie działalnością

Kolejnym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę podczas optymalizacji wpisu GMB jest kategoria firmy. Kiedy tworzysz swoją listę, będziesz mógł wybrać jedną z wielu różnych kategorii biznesowych. Ważne jest, aby wybrać kategorię, która dokładnie reprezentuje Twoją firmę. Pomoże to Google zrozumieć, jakiego rodzaju firmą jesteś i dopasować Cię do potencjalnych klientów, którzy szukają usług i produktów, które oferujesz.

 

Promowanie lokalne mapa google

Google My Business pomaga pozyskać nowych klientów

Jeśli chcesz pozycjonować się jako wiodący jubiler w swojej okolicy, Google My Business jest potężnym narzędziem, które może pomóc Ci to osiągnąć. Stosując się do powyższych wskazówek, możesz stworzyć wpis, który jest zoptymalizowany pod kątem lokalnych wyników wyszukiwania i przyciągnąć nowych klientów do swojej firmy.

Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, powinieneś zauważyć znaczny wzrost liczby potencjalnych klientów, którzy są w stanie znaleźć Twoją firmę podczas wyszukiwania usług jubilerskich w Twojej okolicy. Życzymy powodzenia w działaniach marketingowych!

 

PODZIEL SIĘ WPISEM:
Szukasz sprawdzonej agencji?
Zadzwoń - bezpłatna infolinia:
Możesz też zostawić numer, oddzwonimy do Ciebie!