Content marketing – nowoczesna forma nawiązania długotrwałej więzi z klientem

Strategie marketingowe zmieniły się w ostatnich latach. Kiedyś pisano reklamy w gazetach, roznoszono ulotki, a kto z nas nie pamięta wiecznych telefonów z ofertą sprzedaży jakiegoś produktu, które zamiast zwiększyć sprzedaż tylko denerwowały odbiorcę. W dzisiejszych czasach promowanie firmy oraz produktów zmieniło się. Coraz więcej firm decyduje się na kampanie reklamowe w Internecie, które są bardziej skuteczne od tych tradycyjnych.

Content marketing – na czym dokładnie polega?

Content marketing to jedna z form marketingu wykorzystywana w dzisiejszych czasach. Polega ona na zbudowaniu długotrwałej więzi z klientem, tak aby wracał on do nas wtedy, kiedy będzie potrzebował naszego produktu. Jest to także budowanie silnej pozycji naszej marki. W metodzie tej ważne jest, aby nasz potencjalny klient wchodził z nami w interakcje poprzez zadawanie pytań, przekazywanie naszych informacji osobom trzecim czy komentowanie naszych postów czy publikacji na blogu. Korzystanie z content marketingu to nie tylko pisanie tekstów.

Dzisiejsi odbiorcy to w większości osoby, które chętniej obejrzą film na Youtube czy w aplikacji TikTok niż przeczytają reklamę w gazecie. Poprzez wykorzystanie obrazu, możemy przyciągnąć więcej osób, które będą zainteresowane naszym produktem. Co najważniejsze, w tej formie marketingu, nie chodzi o promowanie samego produktu, ale o informowaniu o tym, jak może on nam pomóc i jak ułatwi on nam życie. Reklama samego w sobie wyrobu schodzi na dalszy plan. Działania content marketingu mają także na celu budowanie silnej pozycji marki na rynku, ma być ona rozpoznawana i polecana przez innych. Może się wydawać, że tracimy tylko czas na dodawanie nowych treści czy filmów, nic bardziej mylnego, dzięki nim zyskamy nowych klientów, a marka naszej firmy będzie rozpoznawana.

Co możemy zyskać na dobrze wykonanym content marketingu:

• Zwiększenie ruchu na naszej stronie, co za tym idzie większa ilość potencjalnych klientów;
Film, TikTok czy wpis na blogu zrodzi na pewno wiele pytań o dany produkt, więc klient napisze do nas w celu dopytania i rozwiania swoich wątpliwości, dzięki czemu możemy nawiązać z nim już dłuższy kontakt;
• Osoby, które trafią na dobrze napisany tekst, który ich zainteresuje, na pewno prześlą go dalej do swoich znajomych, z którymi dzielą swoje pasje i zainteresowania.
To tylko niektóre z korzyści, jakie daje nam content marketing. Najważniejsze jest stałe i regularne budowanie relacji z klientem. Dzięki zastosowaniu tej metody marketingowej możemy być pewni, że nasza firma zyska nowych odbiorców.

SEO i content marketing

Jeżeli odpowiednio nakierujemy swoje działania w zakresie content marketingu, możemy zyskać dodatkowo wyższą pozycję w wyszukiwarkach choćby takich jak Google. Użycie odpowiednich słów kluczowych pomoże w pozycjonowaniu naszej strony. Wysokiej jakości teksty z pewnością podniosą naszą pozycję na liście wyszukiwań, dzięki czemu będziemy lepiej widoczni w Internecie.

Jak zwiększyć zasięg content marketingu?

Jedną z najważniejszych rzeczy przed rozpoczęciem content marketingu jest zbadanie rynku. Ważne jest, aby wybrać odpowiednie kanały dystrybucji dla promocji naszych produktów. Ważne także, żeby trafić do właściwego klienta. I właśnie te dwie rzeczy są powiązane: klient – miejsce publikacji. Istotna jest także forma.

Dla młodych ludzi lepiej dotrą szybkie i humorystyczne filmiki na TikToku, dla osób poważniejszych blogi specjalistyczne czy filmy, na których jest dokładnie wyjaśnione działanie produktu oraz jego zalety. Jeżeli potrzebujemy przekazać jakieś skomplikowane informacje czy dane statystyczne to warto przedstawić je w formie wykresu, czy obrazka, na którym będą wszelkie potrzebne informacje. Ciekawym rozwiązaniem, w ostatnich latach, okazały się webinary czy transmisje na żywo, dzięki którym klient może brać czynny udział, zadawać pytania oraz wyrażać swoje zdanie.

Inną metodą, która pozwala na dotarcie do większej ilości klientów jest udostępnianie e-booków, na których można usłyszeć interesujące i ciekawe informacje na temat produktu, dzięki tej formie content marketingu możemy uzyskać maila, zainteresowanej naszym produktem osoby, co znacznie ułatwi nam kontakt z nią.

Content marketing – zrób coś dobrego dla swojej firmy!

Content marketing niewątpliwie stał się jedną z najchętniej wykorzystywanych metod marketingu, co za tym idzie, jest jedną z najbardziej skutecznych sposobów pozyskiwania nowego klienta oraz zatrzymaniu tego, który już nim jest.

Efektownie prowadzona kampania content marketingu może podnieść zyski firmy, dzięki którym będzie mogła ona się jeszcze bardziej rozwijać i poszerzać swoją ofertę sprzedażową.

PODZIEL SIĘ WPISEM:
Szukasz sprawdzonej agencji?
Zadzwoń - bezpłatna infolinia:
Możesz też zostawić numer, oddzwonimy do Ciebie!