Jak prowadzenie kampanii Google Ads SKAG może pomóc wydać mniej i uzyskać więcej. Jeśli nie masz pewności, co to znaczy, nie martw się! Dowiesz się zanim dotrzemy do końca tego wpisu. Przejdziemy również przez kilka wskazówek, jak zacząć z własną kampanią Google Ads SKAG, aby poprawić swoje wyniki jeszcze bardziej!

Co to jest Google Ads SKAG?

Google Ads SKAG to nic innego, jak najbardziej efektywna metoda prowadzenia kampanii reklamowej w Google. Żeby zrozumieć, na czym polega ta metoda, konieczna jest znajomość struktury kampanii w Google. Pierwszą podstawową jednostką jest konto, tam uzyskujemy dostęp do wszystkich kampanii. Kolejne na liście są kampanie, a po kampaniach grupy. Do grup trafiają słowa kluczowe i między grupy dzielimy budżet naszej kampanii.

Czym jest SKAG? – Single Keyword Ad Group – grupa reklamowa kampanii Google Ads pojedynczego słowa kluczowego.

Jeśli dla każdego słowa kluczowego i jego wariantów utworzymy oddzielną grupę reklamową, możemy zdecydowanie bardziej precyzyjnie monitorować skuteczność naszej kampanii. SKAG pozwala też bardzo dokładnie dysponować budżetem pomiędzy różnymi frazami, łatwo można go przekierować na te najbardziej opłacalne. Ponadto pozwala zachować pełen porządek na naszym koncie.

Dlaczego warto użyć SKAG do swojej kampanii?

Tworzenie tak wielu grup reklam może pozornie wydawać się niepotrzebne. W końcu jeśli reklamujesz kilkadziesiąt albo nawet kilkaset produktów, frazy będą do siebie często bardzo podobne.

Oddzielenie grup niesie jednak ze sobą poważne korzyści. Stworzenie wielu grup w kampanii Google Ads pozwala na zachowanie porządku na Twoim koncie Google Ads Manager. Jest to szczególnie ważne, gdy prowadzisz kilka podobnych do siebie kampanii. Szybko może się okazać, że nie wiesz, w której grupie reklamowej wylądowało dane hasło. Taka sytuacja nie należy do rzadkości.

Dodatkowo SKAG pozwoli Ci na dokładną kontrolę wydatków. Bardzo szybko można sprawdzić, jak radzi sobie dana fraza i jej pochodne, nie jest konieczna dodatkowa weryfikacja tego, na które frazy z grupy faktycznie idzie nasz budżet.

Ponadto, jeśli któraś grupa przynosi znacznie wyższe konwersje i ROAS niż inne grupy, śmiało można szybko zwiększyć jej budżet. SKAG pomaga też w testowaniu reklam metodą A/B, poznając skuteczniejsze hasła i kreacje reklamowe.

Reklama Google Ads

Kiedy nie stosować Google Ads SKAG

Czy istnieje sytuacja, w której stosowanie metody innej, niż SKAG będzie bardziej opłacalne? Nasze doświadczenie pozwala nam śmiało powiedzieć, że jest to rzadkość. Przewagi SKAG nad innymi formami prowadzenia reklamy są zbyt oczywiste.

Nie jest to jednak rozwiązanie idealne. Tworzenie dziesiątek grup reklam potrafi być niezwykle czasochłonne, co oznacza, że trzeba za nie nieco więcej zapłacić albo poświecić więcej własnego czasu. Mimo wszystko, jeśli Twoja firma zdecyduje się na Google Ads SKAG, szybko zobaczy znacznie większe wzrosty sprzedaży niż przy innych metodach, jednocześnie o wiele efektywniej wydając budżet. SKAG zdecydowanie łatwiej poprowadzić od zera, niż próbować poprawiać kampanię prowadzoną inną metodą.

Podsumowując, jeśli chcesz reklamować swoją firmę w Google, koniecznie zdecyduj się na Adsy w formie SKAG. Nasi specjaliści SEM zajmą się tym za Ciebie. Zaufaj naszemu doświadczeniu, a jeśli jeszcze masz wątpliwości, to koniecznie sprawdź nasze Case Study.

Przeczytaj też: Google Partner — czym jest ten status i jakie korzyści daje naszym klientom

PODZIEL SIĘ WPISEM:
Szukasz sprawdzonej agencji?
Zadzwoń - bezpłatna infolinia:
Możesz też zostawić numer, oddzwonimy do Ciebie!
Marcin Morcinek