Zadzwoń do nas: +48 791 293 287 w godzinach 9:00-16:00
W pakiecie zawsze taniej!
Wiele osób pewnie nieraz słyszało o tworzeniu stron internetowych na WordPress.org i zastanawia się co to takiego i jak z niego korzystać. Pośród różnych dostępnych systemów zarządzania treścią na stronie (CMS), WordPress jest najczęściej wybierany. Nie wątpliwie jest on prosty i intuicyjny w obsłudze, dodatkowo plusem jest to, że nie musisz umieć kodować, jeśli jednak potrafisz, będziesz mieć większe możliwości do modyfikacji strony internetowej czy bloga.
Jak każdy system zarządzania treścią na stronie, WordPress ma swoje plusy i minusy. Poniżej możesz przeczytać, dlaczego warto wybrać właśnie jego oraz jakie są jego wady.
WordPress.org to platforma, która jest całkowicie darmowa. Oprogramowanie należy pobrać na komputer i zainstalować na własnym serwerze.
WordPress.com zaś to gotowa platforma blogowa, na której należy się zarejestrować i opłacić abonament.
Jeżeli chcesz, żeby Twoja strona internetowa, blog czy portal informacyjny był na wysokim miejscu w wyszukiwarce, należy przeprowadzić działania związane z SEO, czyli pozycjonowaniem strony. WordPress stworzony został zgodnie ze standardami SEO, co znacznie ułatwia zadanie. Developerzy z całego świata tworzą nowe wtyczki, które ułatwiają działania osobom, które wykonują pozycjonowanie . Jedną z takich wtyczek jest Yoast, która pozwala na profesjonale pozycjonowanie Twojej strony internetowej. Ocenia ona Twoje treści pod względem czytelności oraz SEO. Monitoruje ona działania na stronie i podpowiada co możesz jeszcze zrobić, aby zwiększyć jej widoczność podczas wyszukiwania.
Wybierając motyw strony internetowej czy bloga zwróć uwagę na to, czy jest on odpowiednio dostosowany do pozycjonowania. Twórcy niektórych motywów oznaczają swoje prace jako „SEO frendly” co oznacza, że jest on przyjazny działaniom SEO. Należy jednak, że bez odpowiedniego przygotowania tekstów, struktury i optymalizacji Twoja strona nie będzie się pozycjonowała. Dobór odpowiednich słów kluczowych oraz sprawdzenie na jakich słowach pozycjonuje się konkurencja jest bardzo ważne.
Wybór słów kluczowych nie może być losowy, w przypadku dobrego pozycjonowania SEO należy wybrać takie, które rzeczywiście pomogą Ci znaleźć się w Top 10 w wyszukiwarkach. Przed znalezieniem odpowiednich słów kluczowych należy sprawdzić, na co dobrze pozycjonuje się konkurencja, skorzystać z odpowiednich narzędzi do wyszukiwania. Ważne jest także to czy chcemy pozycjonować stronę lokalnie czy ma ona mieć zasięg ogólnopolski czy może i światowy. Wybierając pozycjonowanie lokalne, słowa kluczowe dobiera się inaczej niż w przypadku pozycjonowania na większą skalę.
Łatwo możesz odnaleźć swoje słowa kluczowe po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę i skorzystaniu z podpowiedzi Google. Jest to całkowicie darmowy i szybki sposób na odnalezienie słów kluczowych. Innym sposobem jest skorzystanie z pomocy różnych programów i narzędzi do tego stworzonych. Wybór Senuto jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chcesz szybko i łatwo wyszukać odpowiednich słów kluczowych. Jest to narzędzie, które jest bardzo intuicyjne w swojej obsłudze, pokazuje, na jakie frazy, strony internetowe są pozycjonowane, możesz sprawdzić w jakich okresach są najczęściej wyszukiwane oraz na jakie inne słowa oprócz tych, które już masz, będzie pozycjonować się Twoja strona.
Ważne jest używane słów kluczowych w naturalny sposób, nie są one tylko dla robota Google, ale również dla użytkowników, którzy odwiedzają Twoją stronę internetową czy bloga.
Prowadzenie strony na WordPress mimo tego, że jest proste, wymaga czasu. To samo dotyczy odpowiedniego pozycjonowania Twojej strony. Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, a chcesz, żeby Twoja strona była widzialna w sieci, to napisz do nas, czyli specjalistów w tej dziedzinie. Chętnie pomożemy Ci wspiąć się na sam szczyt!
Zwiększyłem rentowność biznesu średnio o 24%
Skontaktuj się ze mną, a opowiem Ci jak to zrobiłem.
Nie czekaj, tylko dołącz do ich grona już teraz
Zapewniamy skuteczność, której możesz zaufać – maksymalne wyniki osiągane dzięki naszym metodom!