Dropshipping- świetne rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców

Dropshipping jest obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów dystrybucji towarów za pośrednictwem internetu. Tworzony jest w jego obrębie specjalny kanał dystrybucji między klientem a hurtownią. Prowadząc taką działalność, skupiamy się więc tu tylko i wyłącznie na marketingu oraz budowaniu intratnych kontaktów biznesowych.

Dlatego tak ważne jest wypracowanie sobie odpowiedniej marki osobistej, która będzie cieszyć się popularnością i zaufaniem klientów. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego początkującego przedsiębiorcy. By świadczyć usługi dropshippingowe nie potrzeba mieć odpowiedniego wykształcenia kierunkowego czy też wcześniejszego doświadczenia w handlu detalicznym. Odpowiednia motywacja, cierpliwość, uczenie się na błędach i wyciąganie z nich odpowiednich wniosków to rzeczy, których potrzebujesz, aby zacząć swoją przygodę z dropshippingiem.

Korzyści z dropshippingu

Nie jest to magiczny sposób na wzbogacenie się, lecz idealny wstęp do prowadzenia własnego biznesu. Metoda ta nie łamie obowiązującego prawa, otworzenie sklepu internetowego i oferowanie produktów za pomocą dropshippingu jest więc całkowicie legalne.

Do niewątpliwych zalet zaliczyć możemy fakt, iż:

 • Jest to rozwiązanie o tyle łatwiejsze, gdyż nie wymaga od nas tworzenia danego produktu.
 • Jedynie co należy do naszych obowiązków to odpowiednio dysponować asortymentem, które już posiadają hurtownie.
 • Nie wymagane jest również skupowanie przez nas odpowiednich produktów.
 • Ograniczamy ryzyko, że produkt nam się nie sprzeda i zacznie zalegać nam w magazynie.
 • Brak konieczności zatrudniania pracowników, którzy pomogliby nam z wysyłką oraz magazynowaniem otrzymanego towaru. Wszystkimi tymi działaniami zajmuje się hurtownia, z którą współpracujemy.
 • Jeżeli mamy wątpliwości czy poradzimy sobie z prowadzeniem sklepu od strony technicznej, na to też mamy odpowiednie rozwiązanie. Istnieją portale, które pozwalają znacznie usprawnić dropshipping, oferując gotowe rozwiązania pod ten rodzaje e-commerce. Możemy tu wyróżnić takie platformy jak choćby Shopify, Shoper, WooCommerce i Sky-Shop.
 • Pełnimy jedynie rolę pośrednika pomiędzy klientem a hurtownią.
 • Zysk osiągamy dzięki różnicy między ceną jaką płaci konsument a marżą, jaką zażyczył sobie dostawca.
 • Nie musimy więc tu sami dbać o wynajęcie przestrzeni do magazynowania towarów.
 • Za dany produkt, płacimy tylko i wyłącznie wtedy, gdy dostaliśmy jasny sygnał o chęci zakupu bezpośrednio od klienta.
 • Zostajemy również zwolnieni z rozpatrywania ewentualnych reklamacji, bądź zwrotów. Dzieje się to dlatego, że cała odpowiedzialność za tego typu procesy zostaje przeniesiona na hurtownie.
 • Odpowiedni zysk możemy osiągnąć jeżeli będziemy sprzedawać dużej ilości towarów, przez co hurtownie mogą zaproponować nam odpowiednio niższe ceny.
 • Nie musimy się tu ograniczać tylko i wyłącznie do jednego magazynu, możemy nawiązać współpracę z kilkoma naraz, oferując konsumentom szerszy wybór asortymentu.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które dopiero co zaczęły swoją przygodę z e-commerce, przez co nie pozyskały do tej pory odpowiedniej bazy kontaktów handlowych.

Wady dropshippingu

Wejść do świata dropshippingu jest stosunkowo łatwo, jednak przebić się do klientów i utrzymać o wiele trudniej. Musimy się tu liczyć z pewnymi przeciwnościami, które są nieuniknione przy prowadzeniu tego typu działalności.

1. Brak fizycznego kontaktu z produktem

Wspominaliśmy, że nie musimy magazynować danego towaru, co jest niewątpliwą zaletą. Jednakże, gdy nie widzimy danego produktu na oczy, ciężko jest doradzać klientowi. Musimy więc zaufać opisom asortymentu proponowaną przez hurtownie oraz liczyć, że ich jakość będzie odpowiednia. W większości przypadków nie mamy możliwości sprawdzenia, czy otrzymane przedmioty spełniają swoją funkcję.

2. Wysoka konkurencja

Konkurencja na tym rynku jest dość spora. Aby wyróżnić się na jej tle, musimy nie tylko posiadać odpowiedni towar, ale przede wszystkim atrakcyjną witrynę, która przyciągnie klientów. Trudno konkurować z gigantami, którzy są obecni na rynku od dłuższego czasu.

3. Konieczność ciągłego monitorowania rynku

Aby odnieść sukces, należy zwrócić uwagę na to, jakie rozwiązania proponuje konkurencja. Należy znaleźć dla siebie niszę, np. towary specjalistyczne. Wymaga to ciągłego monitorowania rynku i wprowadzania odpowiednich strategii marketingowych.

4. Inwestycje

Mimo niskiego kapitału początkowego, by kontynuować z sukcesem swój biznes, konieczne będzie odpowiednie inwestowanie w niego. Nie obejdzie się tu bez wkładu finansowego.

5. Konieczność założenia działalności gospodarczej

Nie wątpliwą wadą, szczególnie dla przeciwników biurokracji, jest konieczność założenia własnej działalności gospodarczej. Hurtownie zazwyczaj wolą współpracować z firmami, co może utrudnić znalezienie odpowiedniego producenta.

Zaufaj specjalistom od dropshippingu

Nasza firma zajmuje się profesjonalnie tworzeniem atrakcyjnych witryn internetowych przez co twój biznes będzie mógł lepiej prosperować. Odpowiednia wizualna komunikacja zostanie opracowana przez naszych grafików. Jeżeli zależy Ci, aby twoją stronę ludzie mogli łatwiej odnaleźć w wyszukiwarce, należy skorzystać z pomocy pozycjonerów SEO. Daj szanse rozwijać się swojej stronie dropshippingowej poprzez skorzystanie z proponowanych przez nas opcji.

Przeczytaj też: Jak reklamować sklep internetowy?

PODZIEL SIĘ WPISEM:
Szukasz sprawdzonej agencji?
Zadzwoń:
Możesz też zostawić numer, oddzwonimy do Ciebie!
Bartosz Madej