Regularne podnoszenie budżetu reklamowego to klucz do sukcesu w wielu przypadkach promocji. Należy podnosić go z kilku powodów, a działanie to jest niezmiernie ważne. Zazwyczaj skupiamy się na utrzymywaniu wydatków na obecnym poziomie, chcąc zyskać jak najwięcej, ale czy to jest słuszny kierunek? Zdecydowanie lepszą drogą jest podnoszenie wydatków na reklamę. W tym wpisie dowiesz się, dlaczego warto zwiększać sukcesywnie tę kwotę i od dziś spojrzysz na to zagadnienie nieco inaczej.

Konkurencja nie śpi a rynek się zmienia

Pierwszym powodem, dla którego należy sukcesywnie podnosić budżet reklamowy jest korekta i zrównoważenie wydatków z aktualną sytuacją na rynku. Branża e-commerce rozwija się, a co za tym idzie na rynku pojawia się coraz więcej marek chcących się reklamować w sieci. Również marketing internetowy jest coraz chętniej wykorzystywany przez osoby prywatne czy marki lokalne do promowania się w internecie. Wszystko to przekłada się na większy popyt na reklamę internetową, wyższe stawki czy korekty cenników. Dodatkowo biorąc pod uwagę zwykłą inflację, podnoszenie kosztów reklamy przez agencje czy ogólny wzrost cen, reklama internetowa regularnie drożeje. Jeśli zatem przeznaczasz na reklamę cały czas te same sumy, musisz liczyć się z tym, iż z czasem będą one coraz mniej warte i będziesz odnosił mniej korzyści z wydawania takiego samego budżetu reklamowego jak przed kilkoma laty.

Powodem, dla którego należy aktualizować i regularnie podnosić budżet reklamowy naszej marki jest również fakt, iż robi to większość innych konkurencyjnych marek. Coraz więcej z nich dostrzega zalety takiego działania i aby nie pozostawać w tyle, warto podnosić nakłady na reklamę w sieci. Podsumowując, oto powody dla których powinno się podnosić regularnie swój budżet reklamowy z uwagi na nadążanie za zmianami:

  • regularne podwyżki cen wynikające z rozwoju rynku i innych czynników 
  • zwiększanie budżetu przez inne marki
  • dynamiczny rozwój branży e-commerce
  • większa popularność usług marketingu internetowego

Większy nakład, większy obrót, większy zysk

Jeśli mamy już za sobą aktualne korekty nakładów, tak aby zrównoważyć wydawany budżet na reklamę i wzrost cen, należy pomyśleć również o zwiększaniu siły przebicia reklamy i rozwoju marki. Przeznaczenie większej sumy pieniędzy na reklamę internetową analogicznie da lepsze rezultaty. Przeważnie za każdą wydaną złotówkę otrzymujemy większy zwrot w przychodach, więc nie musimy obawiać się wydania dużej sumy i jej niezwrócenia się. To wszystko w połączeniu z odrobiną odwagi może dać nam bardzo dobre rezultaty i duże zyski. Warto zatem poważnie podchodzić do regularnego podnoszenia budżetu reklamowego. Jeśli całą akcję przeprowadzisz rozważnie np. przy pomocy profesjonalnej agencji marketingowej, będziesz mógł zarabiać więcej. To z kolei umożliwi przeznaczanie jeszcze większych sum na digital marketing i jeszcze większe zarobki. Podnoszenie budżetu reklamowego powinno odbywać się na sprawdzonych sposobach, które działają od dłuższego czasu dla naszej marki. Minimalizujemy w ten sposób ryzyko nietrafionej akcji promocyjnej, a jedynie skalujemy nasze działania.

Ile wydawać na marketing internetowy

Reinwestycja środków w marketing to najlepsza inwestycja w markę

Regularne podnoszenie budżetu reklamowego to również doskonała inwestycja w markę. Choć nie zobaczymy efektów od razu jak np. przy zakupie nowego sprzętu lub wypłacie zysków, inwestycja ta będzie zwracała się długofalowo. Przeznaczając zatem wygenerowane środki z reklamy internetowej na jeszcze szerszy jej zakres, będziemy tworzyli efekt kuli śnieżnej. Choć będzie rozpędzała się ona powoli, w przyszłości dysponując większym budżetem reklamowym, zobaczysz znaczną różnicę w pozyskiwaniu klientów. Jest to jeden z bezpośrednich i najlepszych sposobów na rozwijanie marki i choć nie widzisz reklamy internetowej jako coś namacalnego, w przyszłości efekty pojawią się w formie większych zysków. Budowanie budżetu reklamowego to też proces, którego nie przeprowadzimy od ręki, a który warto wykonywać regularnie.

Skalowanie wyników sprzedażowych poprzez zwiększanie budżetu reklamowego

Większy budżet reklamowy to większe możliwości

Regularnie podnosząc budżet reklamowy oprócz tego, iż pozwala to szybciej rozwijać markę, umożliwia też przechodzenie na wyższe poziomy marketingu. Choć przy pomocy np. Kampanii Google Ads uzyskujemy te same efekty, przeznaczając małe i duże środki na reklamę z wieloma sposobami promocji internetowej jest inaczej. Istnieje duża grupa sposobów promocji, które są dostępne jedynie od pewnych sum — często wysokich. Jest to np. pozycjonowanie stron internetowych na szeroką skalę czy influencer marketing.

Przeznaczając dużo większe środki niż obecnie na te sposoby reklamy, będziemy mogli uzyskać inny — lepszy efekt aniżeli przy przeznaczaniu małych sum. Przeznaczenie większego budżetu na pozycjonowanie pozwoli często przeskoczyć wiele miesięcy pracy i od razu znaleźć się na wysokim poziomie, a opłacenie popularnego ogólnopolskiego influencera pozwoli Ci zbudować jedyny w swoim rodzaju wizerunek marki — niedostępny przy małych budżetach. Dysponowanie dużym budżetem reklamowym to zatem możliwość skorzystania z pewnych rozwiązań marketingowych, które są możliwe jedynie od pewnej sumy. Aby mieć szeroką możliwość wyboru wszystkich działań promocyjnych w internecie, warto pracować nad naszym budżetem reklamowym oraz regularnie go podnosić.

A o tym jak wybrać odpowiedni typ reklamy przeczytasz w tym wpisie: Typy i rodzaje reklam internetowych – jak wybrać właściwy sposób promocji online?

Chcesz się reklamować w sieci? Pomożemy Ci!

Jeśli chcesz się rozwijać i korzystać z reklamy internetowej w jeszcze lepszy sposób, napisz do nas. Wspólnie przeanalizujemy Twoją obecną sytuację oraz dobierzemy najlepsze rozwiązania. Nasi specjaliści potrafią ustalić budżet na takim poziomie, aby dawał jak najlepsze rezultaty, a równocześnie nie był zbyt dużym obciążeniem. Jako doświadczona agencja oferujemy też kompleksowe wykonanie wszystkich usług, szeroki zakres form reklamy i profesjonalne podejście do każdego klienta. Podnoszenie budżetu reklamowego może być płynne i efektywne jednocześnie. Skontaktuj się z nami – jesteśmy do Twojej dyspozycji!

PODZIEL SIĘ WPISEM:
Szukasz sprawdzonej agencji?
Zadzwoń - bezpłatna infolinia:
Możesz też zostawić numer, oddzwonimy do Ciebie!
Adriana Wrochna